Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Auto racing results (Wednesday, June 9)

Email

Wednesday, June 9 ­- RRVS

Street Stocks

Heat one: 1, Jordan Zillmer, Gackle, N.D. 2, Rick Schulz, Horace, N.D. 3, David Goulet, Sauk Rapids, Minn.

Advertisement

Heat two: 1, Trent Grager, Sykeston, N.D. 2, Clare Miller, Enderlin, N.D. 3, Nic Klein, Mapleton, N.D.

Feature: 1, James Tandeski, West Fargo. 2, Grager. 3, Klein. 4, Rusty Kollman, Carrington, N.D. 5, Goulet.

Midwest Modifieds

Heat one: 1, Lance Schill, Langdon, N.D. 2, Levi Arneson, Fargo. 3, Jim Morlock, Pettibone, N.D.

Heat two: 1, Travis Saurer, Elizabeth, Minn. 2, Cale Arneson, Fargo. 3, Tim Berg, Grand Forks, N.D.

Heat three: 1, Brian Krog, Fergus Falls, Minn. 2, Josh Eberhardt, Jamestown, N.D. 3, Rich Pavlicek, Casselton, N.D.

Feature: 1, Saurer. 2, Ryan Mikkelson, Jamestown, N.D. 3, Pavlicek. 4, Austin Arneson, Fargo. 5, C. Arneson.

Super Stocks

Heat one: 1, Luke Johnson, Glyndon, Minn. 2, Dave Shipley, West Fargo. 3, Joe Pellman, Wahpeton, N.D.

Heat two: 1, Brian Bernotas, Dwight, N.D. 2, Ty Hanten, West Fargo. 3, Kevin Robertson, Enderlin, N.D.

Heat three: 1, Todd Carter, Lisbon, N.D. 2, Billy Michaelsohn, West Fargo. 3, Eric Robertson, Enderlin, N.D.

Feature: 1, K. Robertson. 2, Johnson. 3, Hanten. 4, Jeff Crouse, Alexandria, Minn. 5, Carter.

Modifieds

Heat one: 1, Blake Jegtvig, Hawley, Minn. 2, Michael Greseth, Harwood, N.D. 3, Travis Saurer, Elizabeth, Minn.

Heat two: 1, Ross Romdalvik, West Fargo. 2, Dano Ostrander, Detroit Lakes, Minn. 3, Alex Engelstad, Beltrami, Minn.

Heat three: 1, Jon Bachmeier, Fargo. 2, Jason Thoennes, Alexandria, Minn. 3, Bryce Bjerke, Gardner, N.D.

Heat four: 1, Jason Strand, Portland, N.D. 2, Blake Borgen, Perley, Minn. 3, Mitch Johnson, Hickson, N.D.

B-main: 1, Mike Stearns, Hecla, S.D. 2, Corky Thomas, Fargo. 3, Jeff Odden, Fargo. 4, Benn Mickelson, Jamestown, N.D.

Feature: 1, Jegtvig. 2, Bachmeier. 3, Greseth. 4, Strand. 5, Thoennes.

Late Models

Heat one: 1, Mike Balcaen, Winnipeg, Man. 2, Cody Skytland, Edmore, N.D. 3, Don Shaw, Ham Lake, Minn.

Heat two: 1, Zach Johnson, Kensington, Minn. 2, Jeremy Keller, Mandan, N.D. 3, Paul Mueller, Bismarck, N.D.

Heat three: 1, Ricky Weiss, Winnipeg, Man. 2, Joel Cryderman, Thunder Bay, Ont. 3, Matt Aukland, Fargo.

Feature: 1, Weiss. 2, Johnson. 3, Balcaen. 4, Keller. 5, Cryderman.

Advertisement
Advertisement
Advertisement