Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Race Results (June 16, 2010)

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Fargo,North Dakota 58102 http://www.westfargopioneer.com/sites/all/themes/westfargopioneer_theme/images/social_default_image.png
West Fargo Pioneer
(701) 241-5487 customer support
Race Results (June 16, 2010)
Fargo North Dakota 101 5th Street North 58102

Wednesday, June 16 ­- RRVS

Street Stocks

Heat one: 1, Rusty Kollman, Carrington, N.D. 2, Billie Christ, Jamestown, N.D. 3, James Tandeski, West Fargo.

Advertisement
Advertisement

Heat two: 1, Rick Schulz, Horace, N.D. 2, Tyson Anderson, Grand Forks, N.D. 3, Troy Nelson, Jamestown, N.D.

Feature: 1, Christ. 2, Schulz. 3, Royce Jawaski, Adrian, N.D. 4, Kollman. 5, Matthew Lesmeister, Lisbon, N.D.

Midwest Modified

Heat one: 1, Aaron Olson, Mekinock, N.D. 2, Mike Anderson, West Fargo. 3, Austin Arneson, Fargo.

Heat two: 1, Cale Arneson, Fargo. 2, Charlie Jensen, Glyndon, Minn. 3, Tyler Hall, Beltrami, Minn.

Heat three: 1, Josh Eberhardt, Jamestown, N.D. 2, Greg Larson, Kindred, N.D. 3, Chris Mensen, Osakis, Minn.

Feature: 1, Olson. 2, C. Arneson. 3, Anderson. 4, Hall. 5, Eberhardt.

Super Stocks

Heat one: 1, Brian Bernotas, Dwight, N.D. 2, Luke Johnson, Glyndon, Minn. 3, Todd Carter, Lisbon, N.D.

Heat two: 1, Ty Hanten, West Fargo. 2, Eric Robertson, Enderlin, N.D. 3, Billy Michaelson, West Fargo.

Heat three: 1, Dusty Peterson, Fargo. 2, Dave Shipley, West Fargo. 3, Bill Wadeson, Alice, N.D.

Feature: 1, Carter. 2, Dusty Peterson, Fargo. 3, Bernotas. 4, Michaelson. 5, Kevin Robertson, Enderlin, N.D.

Modifieds

Heat one: 1, Corky Thomas, Fargo. 2, Mitch Johnson, Hickson, N.D. 3, Jon Bachmeier, Fargo.

Heat two: 1, John Corell, Jamestwon, N.D. 2, Ryan Fike, Jamestown, N.D. 3, Mike Stearns, Hecla, S.D.

Heat three: 1, Dustin Strand, Grand Forks, N.D. 2, Jerry Lamb, Lisbon, N.D. 3, Jason Thoennes, Alexandria, Minn.

Heat four: 1, Shayne Laske, Moorhead. 2, Michael Greseth, Harwood, N.D. 3, Danny Staff, Winnipeg, Minn.

B-main: 1, Jason Strand, Portland, N.D. 2, Ben Mickelson, Jamestown, N.D. 3, Danny Bayer, Elrosa, Minn. 4, Shane Bruns, Fargo.

Feature: 1, Corky Thomas, Fargo. 2, Fike. 3, Dustin Strand. 4, John Nord, Enderlin, N.D. 5, Corell.

Late Models

Heat one: 1, Jeff Provinzino, Hibbing, Minn. 2, Mitch Johnson, Hickson, N.D. 3, Duffy Froemke, Lisbon, N.D.

Heat two: 1, Mike Balcaen, Winnipeg, Man. 2, Michael Johnson, Moorhead. 3, Shawn Kirwin, Morris, Minn.

Heat three: 1, Cody Skytland, Edmore, N.D. 2, Matt Aukland, Fargo. 3, Harold Schill, West Fargo.

Feature: 1, Harold Schill, West Fargo. 2, Aukland. 3, Skytland. 4, Ricky Weiss, Winnipeg, Man. 5, Jeremy Keller, Mandan, N.D.

Advertisement
Advertisement
Advertisement