Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Race Results (May 26, 2010)

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Fargo, 58102
Fargo North Dakota 101 5th Street North 58102

Wednesday, May 26 ­- RRVS

Street Stocks

Heat one: 1, Jim Geringer, Harwood, N.D. 2, Trent Grager, Sykeston, N.D. 3, Kelly Hagel, Carrington, N.D.

Advertisement
Advertisement

Heat two: 1, Jason Babcock, Horace, N.D. 2, Billy Christ, Jamestown, N.D. 3, Chris Ritter, Barnesville, Minn.

Feature: 1, Babcock. 2, Ritter. 3, Luke Nelson, Valley City, N.D. 4, Rusty Kollman, Carrington, N.D. 5, Grager.

Midwest Modifieds

Heat one: 1, Lance Schill, Langdon, N.D. 2, Travis Saurer, Elizabeth, Minn. 3, Charlie Jensen, Glyndon, Minn.

Heat two: 1, Cale Arneson, Fargo. 2, Scott Bintz, Jamestown, N.D. 3, Ryan Mikkelson, Jamestown, N.D.

Heat three: 1, Austin Arneson, Fargo. 2, Zach Haastad, Hatton, N.D. 3, Levi Arneson, Fargo.

B-main: 1, Bryce Borgen, Perley, Minn. 2, Cole Haugland, Lakota, N.D. 3, Landon Becker, Jamestown, N.D.

Feature: 1, Mikkelson. 2, Saurer. 3, A. Arneson. 4, Bintz. 5, Rich Pavlicek, Casselton, N.D.

Super Stocks

Heat one: 1, Dave Shipley, West Fargo. 2, Bill Wadeson, Alice, N.D. 3, Scott Jacobson, Fargo.

Heat two: 1, Todd Carter, Lisbon, N.D. 2, Brian Bernotas, West Fargo. 3, Cory Tammen, Clara City, Minn.

Heat three: 1, Jeff Hapala, Fargo. 2, Jeff Flaten, Hancock, Minn. 3, Jamie Schulz, Harwood, N.D.

Feature: 1, Bernotas. 2, Tammen. 3, Shipley. 4, Hapala. 5, Ty Hanten, West Fargo.

Modifieds

Heat one: 1, Jason Grimes, Jamestown, N.D. 2, Michael Greseth, Harwood, N.D. 3, Dano Ostrander, Elk River, Minn.,

Heat two: 1, Bryce Bjerke, Garnder, N.D. 2, Jerry Lamb, Lisbon, N.D. 3, Alex Engelstad, Beltrami, Minn.

Heat three: 1, Blake Jegtvig, Hawley, Minn. 2, Randy Klein, Fargo. 3, John Corell, Jamestown, N.D.

B-main: 1, Corey Seckerson, Jamestown, N.D. 2, Bob Sagen, Arthur, N.D. 3, Travis Saurer, Elizabeth, Minn.

Feature: 1, Jason Grimes, Jamestown, N.D. 2, Blake Jegtvig, Hawley, Minn. 3, Jason Thoennes, Alexandria, Minn. 4, Michael Greseth, Harwood, N.D. 5, Paul Engelstad, Beltrami, Minn.

Late Models

Heat one: 1, Jeremy Keller, Bismarck, N.D. 2, Brad Seng, Grand Forks, N.D. 3, Shawn Kirwin, Morris, Minn.

Heat two: 1, Ricky Weiss, Winnipeg, Man. 2, Mike Balcaen, Winnipeg, Man. 3, Mike Johnson, Moorhead.

Feature: 1, Zach Johnson, Kensington, Minn. 2, Ricky Weiss, Winnipeg, Man. 3, Jeremy Keller, Bismarck. 4, Brad Seng, Grand Forks. 5, Cody Skytland, West Fargo.

Advertisement
Advertisement
Advertisement